1. ENGLISH
Etkinlikler > Kaos Kültür Merkezi Etkinlikleri > “Çarşamba Seminerleri”nde Bu Hafta “Queer” Konuşulacak

“Çarşamba Seminerleri”nde Bu Hafta “Queer” Konuşulacak

13 Aralık 2011
““Lanetli Livatacı” – “Hastalıklı Homoseksüel” – “Gururlu Gey” – “Kararsız Kvir/Kuir/Q”: Eşcinsel Arzuyu Adlandırma ve Sınıflandırmaya Tarihsel Bir Bakış” ile ODTÜ’den Cömert, “Queer” tartışmalarını ele alacak.
Kaos GL Çarşamba Seminerleri Kasım Programının ikinci ismi ODTÜ’den Murat Cömert bugün (16 Kasım) Kaos Kültür Merkezinde olacak.
 
Cömert, Çarşamba Seminerleri programında, ““Lanetli Livatacı” – “Hastalıklı Homoseksüel” – “Gururlu Gey” – “Kararsız Kvir/Kuir/Q”: Eşcinsel Arzuyu Adlandırma ve Sınıflandırmaya Tarihsel Bir Bakış” başlığı altında “Queer”tartışmalarını ele alacak.
 
Çarşamba Seminerleri Kasım Programının son etkinliği, “Mağduriyetten Politikaya Taciz” başlığı altında, 30 Kasım’da gerçekleşecek. Feminist İlknur Üstün’ün sunumu ve kolaylaştırıcılığında yapılacak Kaos Kültür Merkezindeki seminer için önceden kayıt yaptırmak gerekiyor.
 
Kasım Seminerlerinde, Pembe Hayat Derneğinin 17-24 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği “KuirFest”haftasından dolayı 23 Kasım Çarşamba günü ara verilecek.
 
Kaos GL, “ÇARŞAMBA SEMİNERLERİ”ni her hafta Çarşamba günleri, saat 18:30’da, Kaos Kültür Merkezi’nde düzenliyor.
Seminerleri bildiklerini gözden geçirmek, birlikte öğrenmek, öğrendiklerini paylaşmak için uzmanların katkılarıyla düzenleyen Kaos GL, program akışını çalışma ve mücadele alanlarından hareketle belirliyor.
Herkesi seminerlere katılmaya ve katkı koymaya davet eden Kaos GL, “Çarşamba Seminerleri”nin daha sonra bir akademiye (“Kaos Akademi”) evrilmesini planlıyor.
 
Kaos Kültür Merkezi
GMK Bulvarı, 29/12, Demirtepe/Kızılay-Ankara
0312 230 0358 / 12
 
Kaos GL Çarşamba Seminerleri Başlıyor
Erbaydar ve Candansayar Çarşamba Seminerleri’nde
Çarşamba Seminerleri’nde Sıra Selçuk Candansayar’da
Yamaner, Cömert ve Üstün "Çarşamba Seminerleri" Kasım Programında
Çarşamba Seminerlerinde Güzin Yamaner’le ‘Taciz’ Üzerine Konuştuk
“Kadınsı Olan Her Şey Erkeğin Taciz Nesnesi Olabiliyor!”
http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=9993