1. ENGLISH
Etkinlikler > Kaos Kültür Merkezi Etkinlikleri > Eğitim Hakkı Çarşamba Semineri’nde Feminist Perspektiften Ele Alınacak

Eğitim Hakkı Çarşamba Semineri’nde Feminist Perspektiften Ele Alınacak

22 Ocak 2012

 “Feminist Perspektiften Eğitim Hakkı: Eğitim Hakkını Cinsiyet ve Cinsel Kimlikler Bağlamında Tartışmak” Çarşamba Semineri’nde!

 
Kaos GL Çarşamba Semineri’nde bu hafta (25 Ocak), heteroseksist ve cinsiyetçi eğitim sistemi ve sosyalizasyon politikaları ele alınacak.
 
Her hafta Çarşamba günü, saat 18:30’da, Kaos Kültür Merkezi’nde, herkesin katılımına açık düzenlenen “Çarşamba Seminerleri”nin Ocak programı Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden Prof. Dr. Işıl Ünalile tamamlanıyor.
 
Kaos Kültür Merkezi’nde yapılacak sunum ile yanıt aranacak sorular şunlar:
 
“Eğitim sistemi toplumsal cinsiyet ilişkilerini ve heteroseksizmin üretilmesinde nasıl bir rol oynuyor? Hakim cinsiyet rejiminin dışındaki cinsel kimliklerin eğitim hakkından yoksun kılınmasının özneleşme sürecindeki etkileri/tezahürleri nelerdir?"
 
"ÇARŞAMBA SEMİNERLERİ"
 
Kaos Akademi’ye evrilmesini planladığımız Çarşamba Seminerleri, birlikte öğrenmek, birlikte mücadeleyi büyütebilmek için sürecek, bu sebeple katılımınız ve katkılarınız oldukça önemli.
 
Her hafta Çarşamba günü, saat 18:30’da, Kaos Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Çarşamba Seminerleri” herkesin katılımına açık yapılıyor.
 
Kaos Kültür Merkezi
GMK Bulvarı, 29/12, Demirtepe/Kızılay-Ankara
0312 230 0358 / 12