1. ENGLISH
Etkinlikler > Kaos Kültür Merkezi Etkinlikleri > Kaos Kültür Merkezi yeni döneme başlıyor!

Kaos Kültür Merkezi yeni döneme başlıyor!

4 Kasım 2016

 

Kaos Kültür Merkezi yeni döneme başlıyor: KKM’nin Kasım programı, sonbaharın döktüğü yapraklar kadar renkli!

1 Kasım Salı, 18.00

Gökkuşağı Aile Grubu Aylık Toplantısı

Ankara’ da LGBT’ lerin aileleri, her ayın ilk Salı günü buluşup kendi yaşadıkları süreçleri paylaşıyor. Kasım ayı toplantısına katılmak için 0 537 461 8808 numaralı Gökkuşağı Aile Hattı’nı arayabilirsiniz.

3 Kasım Perşembe, 11.00 -13.00

LGBTİ Hakları Atölyesi

Kaos GL, Pembe Hayat Derneği gönüllülerine, danışma hizmeti veren uzman ve stajyerlerine dönük gerçekleştirilen insan hakları atölyelerinde bu ay cinsel yönelim, cinsiyet kimliği kavramları, lgbti hakları ve sosyal hizmet ile ilişkisi konuşulacak.

4 Kasım Cuma, 14:00 – 17:00

Heteroseksim Eleştirisi Ve Altarnatif Politikalar Dersi

Ankara Üniversitesi, Cebeci Kampüsü, SBF

Toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelm ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının topumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı heteroseksizm eleştirisi ve altarnatif politikalar dersleri başladı. Kasım ayının ilk ders konusu ‘heteroseksizmin kurumlari: sosyal politikalar’ olacak.

4 Kasım Cuma, 18.30

Film Gösterimi: Astrıd

Ankara Üniversitesi, Cebeci Kampüsü, Ahmet Taner Kışlalı Sanatevi

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, İsveç Büyükelçiliği, Kaos GL ve Pembe Hayat Dernekleri ortaklığında gerçekleşen film gösterimlerinde yeni dönemin ilk filmi Astrıd’ in nin konusu: Pippi Uzunçoraplı Korsan gibi çocuk kitaplarıyla  dünyada 150 milyon satış rakamına ulaşan Astrid Lindgren kimdir, anlattığı hikayeler nereden gelir ? Nesiller boyu Türkiye dahil pek çok ülkede çok sevilen, kitapları filmlere, televizyon dizilerine kaynaklık eden yazarı genç nesillere de tanıtmak için hazırlanmış renkli ve kapsamlı bir belgesel.  

Yönetmen Kristina Lindström Hakkında: Isveç devlet televizyonu SVT için çektiği belgesellerle pek çok ödül kazanan gazeteci Kristina Lindström, 10 yıldır SVT televizyonu kültür bölüm başkanıdır. 2012 yılında çektiği ilk filmi Palme ile sinema dünyasına da atılan yönetmenin bu ikinci uzun metraj belgesel filmi.    

Film gösterimi ücretsiz ve katılıma açıktır. 

5 Kasım Cumartesi, 11.00-12.15

Yoga Atölyesi; İçsel Denge

LGBTİ’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan ‘beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri Kaos GL Derneği ve Atölye Yoga ortaklığında yapılmaktadır.  Atölyenin ilk dersinde yoga eğitmeni Anıl Seren ile ‘İçsel Denge’ çalışılacak.

Bilgi İçin: http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22394

6 Kasım Pazar, 14.00 – 17.00

Gökkuşağı Bahçe Atölyesi

Vegan ekolojik buluşmalar yeni dönemde de devam ediyor.  Yeni döneminin ilk buluşmasında Damla Koç ile ‘teraryum yapımını’ öğreniyoruz. Hep birlikte atmaya kıyamadığımız ne varsa süslüyor, boyuyor, çiçekler dikiyoruz.

11 Kasım Cuma, 14:00 – 17:00

Heteroseksim Eleştirisi Ve Altarnatif Politikalar Dersi

Ankara Üniversitesi, Cebeci Kampüsü, SBF

Toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının toplumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı derslerin kasım ayı ikinci konusu ‘Heteroseksizmin Kurumları: Tıp’ olacak.

12 Kasım Cumartesi, 11.00-12.15

Yoga Atölyesi; Ana Odaklanma

LGBTİ’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan ‘beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri Kaos GL Derneği ve Atölye Yoga ortaklığında yapılmaktadır.  Bu haftanın atölyesinde yoga eğitmeni Gülen Toker ile ‘Ana Odaklanma’ çalışılacak.

Bilgi İçin: http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22394

13 Kasım Pazar, 11.00 – 18.00

LGBTİ Aktivistler için Motivasyon Atölyesi

Kaos kültür merkezinin yeni dönem etkinliklerinden olan LGBTİ aktivistler için motivasyon atölyeleri başlıyor. Ayda bir kez gerçekleşecek atölyelerinin ilk buluşmasında Aykut Atasay ile ‘toplumsal barış için içsel barış’ çalışılacak.

18 Kasım Cuma, 14:00 – 17:00

Heteroseksim Eleştirisi Ve Altarnatif Politikalar Dersi

Ankara Üniversitesi, Cebeci Kampüsü, SBF

Toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelm ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının toplumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı derslerin bu hafta ki konusu ‘Heteroseksizmin Kurumları: Hukuk’.

19 Kasım Cumartesi, 11.00-12.15

Yoga Atölyesi; Köklenme

LGBTİ’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan ‘beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri Kaos GL Derneği ve Atölye Yoga ortaklığında yapılmaktadır.  Bu haftanın atölyesinde yoga eğitmeni Ekin Arıkan ile ‘Köklenme’ çalışılacak.

Bilgi İçin: http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22394

25 Kasım Cuma, 14:00 – 17:00

Heteroseksim Eleştirisi Ve Altarnatif Politikalar Dersi

Ankara Üniversitesi, Cebeci Kampüsü, SBF

Toplumsal cinsiyet çalışmalarında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının toplumsal cinsiyet ile ilişkisinin tartışıldığı derslerin Kasım ayı son konusu ‘Heteroseksizmin Kurumları: Eğitim’.

26 Kasım Cumartesi, 11.00-12.15

Yoga Atölyesi; Geçicilik

LGBTİ’lerin kendi bedeni üzerine düşünmesine, bedenini keşfetmesine, güçlendirmesine, kişinin sınırlarını tanımasına ve iyi hissetme yollarını bulmasına odaklanan ‘beden ve farkındalık’ temalı yoga atölyeleri Kaos GL Derneği ve Atölye Yoga ortaklığında yapılmaktadır.  Bu haftanın atölyesinde yoga eğitmeni Gülen Toker ile ‘Geçicilik’ çalışılacak.

Bilgi İçin: http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=22394

26 Kasım Cumartesi, 14.00 – 17.00

Gökkuşağı Aile Grubu ile Açılma Toplantısı

Gökkuşağı aile grubundan ailelerle, LGBTİ’lerin buluşacağı açılma toplantısında ailelerle ailelerin açılma süreçleri ve LGBTİ’lerin ailelere açılma süreçleri, deneyimleri konuşulacak.

27 Kasım Pazar, 11.00 – 14.00

Homofobi Transfobi Karşıtı Öğrenci Kahvaltısı

Homofobi ve transfobi karşıtı öğrencilerin ayda bir kez bir araya geldiği kahvaltılı buluşmalar yeni dönemde de devam ediyor. Kasım ayı buluşmasında bir araya gelecek öğrenciler kampüsler arası dayanışma yollarını konuşacaklar.

Etkinliklere katılmak için ve bilgi almak için  kkm@kaosgl.org adresine mail atabilirsiniz.

Etkinlik mekânları yalnızca etkinlik katılımcılarına bildirilecektir.