1. ENGLISH
Haberler > Kaos Kültür Merkezinde “Keşkeler” Hayata Geçiyor

Kaos Kültür Merkezinde “Keşkeler” Hayata Geçiyor

14 Aralık 2011
Kaos Kültür Merkezi, “keşke şu da olsa” dediğiniz her şeyi paylaşmanızı bekliyor. “Birlikte oturup, neler yapabileceğimizi tartışalım.” Film gösterimleri, okuma ve dans atölyeleri başlıyor… 
 
Film gösterimlerinden sonra, Kültür Merkezi Etkinlikleri “Okuma Atölyeleri” ile devam ediyor. Okuma Atöylesi ilk toplantısını 19 Şubat 2011’de saat, 14:00’de yapacak. Ne okunacak, nasıl okunacak? Ve okuma atölyeleri nereye evrilecek? Kaos GL gönüllüleri, Kültür Merkezi etkinliklerine “Birlikte karar vermek istiyoruz. Sen de okuma atölyesine katılmak istiyorsan bizimle iletişim kurabilirsin.” çağrısı yapıyor. 
 
İşte Kaos Kültür Merkezi için davet:
Cumartesi Filmleri
Her hafta Cumartesi günleri saat 18.00’da, KKM’de bir araya geliyor ve bir hafta önceden belirlenen filmerimizi izliyoruz. Cumartesi günleri “canım sıkılıyor, offf bugün ne yapacağım” diyorsan, “biz buradayız hemen yanında birlikte film izliyor, film aralarında sohbet ediyor, çay içiyor ve çok güzel zaman geçiriyoruz. İsterseniz siz de film önerebilir sonraki hafta izlenecek olan filmi belirleyebilirsiniz.
 
Sadece film izlemekle kalmıyoruz, film üzerinden herkes düşüncelerini ve tespitlerini birbiriyle paylaşıyor bizim göremediğimizi başka bir arkadaşımız görebiliyor böylelikle film daha anlamlı hale geliyor. Cumartesi Fimlerinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
 
Okuma Atölyesi
Gözünüzü korkutmasın, eğlenceli bir sohbet sizi bekliyor. Kahve ve çaylarımızın yanında pasta ve böreklerimizle, minderlerimizin üstünde, rahat rahat okuyacağız. Tek derdimiz, okuma atölyesi olmayacak belki aynı zamanda birbirimizle günlerimizi ve geçen yıllarımızı değerlendirme fırsatı yakalayacağız. Hadi ne duruyorsun? Güllüme sen de katıl!
 
“Sen de bizimle dans et”
Her hafta pazar günleri saat 18:00’da, Kaos GL Kültür Merkezinde biraraya gelip dans ediyoruz, hangi danslar mı, salsa mı desem yok yok rumba yok vazgeçtim, tango hımm ya da vals yok onu da istemem mi diyorsun o zaman çaça e onu da istemezsen, rumba bunlar bana çok batılı mı kaçtı diyorsun o zaman da oryantal. Kısacası KKM’de bütün danslar var hem bedenimizin sağlıklı kalmasını sağlayacağız hem bir şeyler öğreneceğiz hem de bu arada dans etmeyi de öğrenmiş olacağız. İkili dansların alışılagelmiş cinsiyetçi tabularını ortadan kaldırıp erkek erkeğe, kadın kadına dans edilebildiğini bunun da çok estetik durabildiğini göstereceğiz hatta işi biraz daha ileri götürüp isteyen arkadaşlarla bir grup oluşturup lgbt bir dans topluluğu bile oluşturabiliriz neden olmasın yeterki isteyelim. Profesyonel isimler de bizlere yardımcı olacaklar yani yalnız değiliz.
 
İletişim için: bilgi@kaosgl.org