1. ENGLISH
Haberler > Homofobi Karşıtları Mart-Nisan’da 14 Şehirde Buluştu!

Homofobi Karşıtları Mart-Nisan’da 14 Şehirde Buluştu!

14 Aralık 2011
Homofobi karşıtları Mart ve Nisan’da Mersin, Adana, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Kars, Kayseri, Antalya, Niğde, Nevşehir, Isparta, İzmir, Muğla, İstanbul’da buluştu. 6. Buluşma, “Homofobi ve Transfobiye Karşı Yürüyüş” ile 22 Mayıs’ta Ankara’da tamamlanacak.
Çukurova Buluşmasında Cinsel Haklar ve Ayrımcılık Konuşuldu - Mersin Ü.
Homofobi karşıtları Mart ve Nisan aylarında Mersin, Adana, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Kars, Kayseri, Antalya, Niğde, Nevşehir, Isparta, İzmir, Muğla ve İstanbul’da buluştu. Buluşma’nın altıncısı 22 Mayıs’ta, “Homofobi ve Transfobiye Karşı Yürüyüş” ile Ankara’da tamamlanacak.
6. Homofobi Karşıtı Buluşma’nın Mart ve Nisan Ayı Programı Tamamlandı
Mart ve Nisan aylarındaki programı tamamlanan Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın altıncısının Mayıs ayı programı, “1 Mayıs”tan “17 Mayıs”a şiarıyla devam ediyor. Buluşma’nın merkezi etkinliklerinin gerçekleşeceği Ankara’nın yanısıra Mayıs ayı İstanbul, Edirne, Aydın, Van ve Diyarbakır etkinlikleri ile tamamlanacak.
 Homofobi Karşıtları Kars’ta ilk kez Buluştu

Buluşmayı sahiplenen öğrenci toplulukları ve akademisyenlerle birlikte “Homofobiye Karşı Kampüs Buluşmaları” her yıl daha fazla üniversite kampüsüne taşınıyor.
 Homofobiye Karşı Kampüs Buluşmalarına İzmir Ekonomi Üniversitesi de dahil oldu

Homofobi Karşıtı Buluşma, 2006 yılında ilk kez 4 günlük bir salon etkinliği olarak başlamıştı. 2007 yılında merkez etkinliklere, başkentin üç büyük üniversitesinde yapılan “Homofobiye Karşı Kampüs Buluşmaları” eklendi.
 
Altıncı Buluşma’nın Mart ve Nisan ayı programı ise Mersin, Adana, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Kars, Kayseri, Antalya, Niğde, Nevşehir, Isparta, İzmir, Muğla ve İstanbul yerel ayakları ile gerçekleşti. Homofobiye Karşı Kampüs Buluşmaları ise Mersin, Akdeniz, Osmangazi, Ege, İzmir Ekonomi, İstanbul Bilgi, Bahçeşehir, Sabancı, İstanbul Teknik, Muğla ve Süleyman Demirel Üniversitelerinde yapıldı.     
 
“Homofobi Meselesini Trabzon’da Görünür Kılacağız” 

1 Mayıs’tan 17 Mayıs’a Homofobiye Karşı Mücadele
Her yıl olduğu gibi, Buluşma’nın merkezi etkinlikleri Mayıs ayında Ankara’da gerçekleşecek. 1 Mayıs’ta homofobi ve transfobiye karşı alanlarda olan Buluşma, 22 Mayıs Pazar günü Homofobi Karşıtı Yürüyüş ile yine sokaklarda olacak. Mayıs ayının ilk iki haftası boyunca kampüsler tarafından ağırlanacak olan etkinlikler, 15 Mayıs’tan itibaren salon etkinlikleri olarak gerçekleştirilecek.

15 Mayıs tarihinde Anti-Militarist Forum ve ardından atölyeler ile devam edecek 6. Homofobi Karşıtı Buluşma’nın forumları şöyle devam edecek:
 
19 Mayıs tarihinde Lezbiyenler ve Biseksüel Kadınlar Forumu ile Trans Forum
20 Mayıs tarihinde Orta Doğu-Balkanlar-Kafkasya ülkelerinden gelecek olan LGBT örgütlerinin yer alacağı Homofobiye Karşı Bölgesel Ağ ve aynı gün Cebeci Kampüsünde Akademik Forum
21 Mayıs tarihinde ise LGBT örgütlerin bir araya geleceği Gökkuşağı Forumu
 
Homofobi ve Transfobiye Karşı Yürüyoruz!
Homofobi, transfobi ve nefrete karşı gökkuşağı bayrağı altında Ankara’da yapılacak “Homofobi Karşıtı Yürüyüş” bu yıl 22 Mayıs’ta, Türkiye’nin dört bir yanından gelen LGBT birey ve örgütler ile homofobi karşıtlarınca gerçekleştirilecek.
  
Buluşma İçin İletişim:
Kaos GL - Nevin Öztop & Ali Erol, Tel: 0 312 230 03 58 /12  
E-posta: alierol@kaosgl.orgnevin@kaosgl.org