1. ENGLISH
Haberler > Sol ve Homofobi Forumu

Sol ve Homofobi Forumu

17 Ocak 2012

 Perşembe, 13 Mayıs 2010


5. Homofobi Karşıtı Buluşma’da "Sol ve Homofobi" iki forumda tartışılacak. 13 Mayıs ODTU, 15 Mayıs’ta Petrol-İş Konferans salonunda.
 
Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTU), 13 Mayıs Perşembe günü yapılacak ilk forumu İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Devrim Sezer modere edecek. Ekmek ve Özgürlük’ten Ertuğrul Kürkçü ile eski ODTU mezunu Kürşad Kahramanoğlu’nun katılacağı oturumda Yeniyol’dan Ecehan Balta ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nden İnan Karakoç da yer alacak.
 
ODTÜ Homofobi Karşıtı Buluşma kapsamında Sosyoloji Topluluğu’nun ev sahipliğindeki “Sol ve Homofobi Forumu” Topluluklar Sahnesinde, saat 13:15’te başlayacak.
 
15 Mayıs’taki Ankara Petrol-İş Konferans Salonundaki merkez forumunu İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Esra Arsan modere edecek. Eşitlik ve Demokrasi Parisi’nden Hüner Buğdaycıoğlu ile Sosyalist Parti’den Mahir Sayın’ın yer alacağı "Sol ve Homofobi Forumu"na, Kürşad Kızıltuğ ile Demokratik Haklar Federasyonu’ndan Eylem Yıldız da katılacaklar.
 
Kaos GL Dergisinin Mayıs-Haziran Sayısı “Sol ve LGBTT” Dosyası ile Çıktı!
 
Kaos GL Dergisinin yeni sayısı “Sol ve LGBTT” dosyası ile çıktı!
 
SOL ve LGBTT dosyası için onlarca yazı geldi ve keyifle ve soru işaretleriyle okunabilecek yazılar yeni sayıda okunmayı bekliyor.
 
Ali Erol sol ve LGBTT’yi sorgularken Cihan Hüroğlu, “Sol Neremizden Geçer” diye merak ediyor; Birol Dinçel, Sosyalist ve Eşcinsel Hareketi Tasavvur ediyor, “Eşcinseller Hala Komünist Olamaz mı?” diye de Bayram Şahinsoruyor. Erol Zavar ve Mahmut Soner ise solun homofobisini irdeliyor. CHP’den Gürsel Tekin ile söyleşiyi de keyifle okunabilir. Derginin Mayıs-Haziran Sayısındaki “Dosya” yazıları elbette bu kadar değil.  
 
13 MAYIS 2010, PERŞEMBE
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
13:15-15:15
“Sol ve Homofobi Forumu”
Moderatör: Yrd. Doç. Dr. Devrim Sezer, İzmir Ekonomi Üniversitesi
Ertuğrul Kürkçü, Ekmek ve Özgürlük
Ecehan Balta, Yeniyol
İnan Karakoç, Ezilenlerin Sosyalist Partisi
Kürşad Kahramanoğlu, ODTU Mezunu
 
15 MAYIS 2010, CUMARTESİ
ANKARA PETROL-İŞ KONFERANS SALONU
13:00-14:30
SOL VE HOMOFOBİ FORUMU
Moderatör: Esra Arsan, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi
Hüner Buğdaycıoğlu, Eşitlik ve Demokrasi Partisi
Mahir Sayın,Sosyalist Parti
Eylem Yıldız, Demokratik Haklar Federasyonu
Kürşad Kızıltuğ