1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL Derneği Seni Çağırıyor!

Kaos GL Derneği Seni Çağırıyor!

17 Temmuz 2012

Kaos GL Derneği, Homofobiye, Transfobiye ve Nefrete karşı mücadele etmek ve birlikte yürümek isteyenleri üye olmaya çağırıyor.

 
15 Temmuz 2005 tarihinde, “Kaos Gey-Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği” adıyla resmen dernekleşen Kaos GL, homofobi ve transfobi karşıtlarını üye olmaya çağırıyor.
 
Homofobi ve transfobi karşıtı örgütlenmeleri ve yerel LGBT örgütleri destekleyen Kaos GL, üyelik çağrısıyla kendisi için de destek ve dayanışma bekliyor.
 
“Bu toplumda sadece heteroseksüeller yaşamıyor, biz de varız”
 
Homofobi ve transfobi karşıtlarını üye olmaya çağıran Kaos GL, 15 Temmuz 2005 tarihinde, “Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği” adıyla resmen dernekleşti.
 
“Bu toplumda sadece heteroseksüeller yaşamıyor, biz de varız” diyerek 1994’te şanlayan Kaos GL, mücadele sürecinde dernekleşen ilk LGBT örgütü oldu.
 
Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
Lezbiyen, gey, biseksüel ve transların özgürlükçü değerleri benimsemeleri, LGBT varoluşlarını gerçekleştirerek kendilerini yetiştirmeleri için çalışan Kaos GL Derneği seni çağırıyor!
 
LGBT haklarının kazanılması, korunması ve geliştirilmesi; LGBT bireylerin sosyal, kültürel ve ekonomik hakları alanında çalışmaların yaygınlaştırılması ve yönlendirilmesi için Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
LGBT varoluşu suç, hastalık, günah, ahlaksızlık, iffetsizlik, muzır vb. şekillerde tanımlayan ve gösteren cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı çalışmalar yapmak ve birlikte mücadele etmek için Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
15 Temmuz 2008’de sırf eşcinsel olduğu için öldürülen ve dört senedir katilleri bulunmayan Ahmet Yıldız ile eşcinsel ve trans olduğu için hayatları ellerinden alınan kardeşlerimizi unutmayacağımızı ve affetmeyeceğimizi heteroseksist sisteme göstermek için Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
LGBT varoluşlarımızı kabul ettirdiğimiz gibi kıymetli ve yaşamaya değer hayatlarımızdan vazgeçmeyeceğimizi göstermek; eşitlik ve özgürlük mücadelesinde dayanışmak, birlikte güçlenmek ve birlikte özgürleşmek için Kaos GL Derneği’ne üye ol!
 
Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ayrımcılığına karşı anayasal eşitlik mücadelesini güçlendirmek ve heteroseksizme teslim olmamak için Kaos GL’ye üye ol!
 
Homofobiye, Transfobiye ve Nefrete karşı mücadele etmek ve birlikte yürümek için sen de Kaos GL’ye katıl! 
 
Eşcinsellerin Kurtuluşu Heteroseksüelleri de Özgürleştirecektir!
 
Kaos GL Derneğine üye olmak için iletişim:
bilgi@kaosgldernegi.org
 
 
üyelik formu linki için: http://www.kaosgldernegi.org/belge.php?id=uyelik