1. ENGLISH
Haberler > Buluşmanın Yerel Ayakları Muğla ile Tamamlandı

Buluşmanın Yerel Ayakları Muğla ile Tamamlandı

18 Mayıs 2012

7. Homofobi Karşıtı Buluşma’nın yerel ayakları Nazilli, Edirne, Kocaeli, İzmir ve İstanbul‘dan sonra Muğla Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlikle tamamlandı.

 
Muğla Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu’nun ev sahipliği ile 3 yıldır gerçekleşen Muğla etkinliğinde bu yıl Pembe Hayat derneğinden Elçin Kurbanoğlu, İstanbul Arel Üniversitesinden Umut Şah ve Sosyolog İlay Ertetik konuşmacı olarak katıldı. Yaklaşık 70 kişinin katıldığı etkinlik Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Umut Şah,”Eşcinsellik Hastalıktır [ve dahası] Sapkınlıktır” başlıklı konuşmasında Aliye Kavaf’ın “Eşcinsellik hastalıktır” söylemini analiz etti. İlay Ertetik LGBT hareket ve açılma üzerine tezini ve neden bu konuyu seçtiğini, ODTÜ LGBT topluluğu ve Toplumsal Cinsiyet Kadın Çalışmaları sürecinde topluluk olma mücadelesi deneyimlerini, Elçin Kurbanoğlu ise Seks işçiliği ve özellikle trans bireylerin yaşadığı sorunları ve Türkiye LGBT hareketinin tarihini anlattı. Daha sonra salondan gelen sorular yanıtlandırıldı ve etkinlik tamamlandı.