1. ENGLISH
Haberler > “Gökkuşağı Aile Grubu”ndan Kaos GL’ye Ziyaret

“Gökkuşağı Aile Grubu”ndan Kaos GL’ye Ziyaret

1 Haziran 2012
Ankara’da bulunan LGBT çocuklara sahip ebeveynlerin bir araya gelerek oluşturduğu “Gökkuşağı Aile Grubu” (GAG) ve Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) gönüllü psikiyatristleri Kaos GL Derneği’ni ziyaret etti.
 
Gökkuşağı Aile Grubu, aile üyeleri eşcinsel, biseksüel, trans olan bireylerin İstanbul’da oluşturduğu LİSTAG’ın 2010 yılında Ankara ziyareti sonrasında kuruldu. Grup, 2011 yılının başlarından beri CETAD üyesi gönüllü psikiyatristlerin katılımıyla aylık düzenli toplantılar alıyor. Bu toplantılarda LGBT ailelerinin daha çok birbirlerini güçlendirmeleri ve aileler arası dayanışmayı arttırması amaçlanıyor.
 
“Amacımız daha çok aileye ulaşmak, onların hayatına da dokunabilmek”
 
Gerçekleştirdikleri ziyarette Kaos GL Derneği’nin çalışmalarıyla ilgili bilgi alan grup üyeleri “Biz çocuklarımızı koşulsuz sevmeyi tercih ettik. Çocuklarımızdan vazgeçmedik, onlarla dürüst bir ilişki kurma şansı elde ettik. Onları seviyor ve koruyoruz. Ailelerine açılan tüm eşcinsel, biseksüel, trans çocukların kaderi reddedilmek ve şiddet değil. Aileler çocuklarına sevgiyle yaklaşmalı, bu durumun bir hastalık olmadığını bilmeliler. LGBT bireyler olarak kendinizi yalnız ve çaresiz, ailenizden dışlanmış görebilirsiniz. Biz her ay düzenli olarak bir araya geliyoruz. Siz de ailelerinizi bize yönlendirebilirsiniz.” diye konuştular.
 
LGBT aileleriyle iletişime geçmek için gokkusagiaileleri@gmail.com adresine mail atabilirsiniz veya grubun Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://www.facebook.com/groups/262805797128959/
 
Aylık toplantılara katılmak için evren@kaosgl.org adresinden bilgi alabilirsiniz.