1. ENGLISH
Haberler > Sınırları aşmak ve özgürleşmek için Kaos GL ile sokaklara, meydanlara!

Sınırları aşmak ve özgürleşmek için Kaos GL ile sokaklara, meydanlara!

27 Ağustos 2012

Sınırları aşmak ve özgürleşmek için Kaos GL ile sokaklara, meydanlara!

 
Heteroseksizme karşı verdiğimiz mücadelenin sembolleşen en bariz karesi 2001 1 Mayısıdır. O 1 Mayıs’ta LGBT bireyler ilk kez örgütlü bir biçimde alanların sesine ses kattı. 1 Mayısta seslendiler “varız, var olacağız!”.
1994 yılında çıktığımız yolda devam ederken, hiçbir şey eskisi gibi kalmadı alanlarda. Karasıyla, kızılıyla, moruyla tüm mitingler, masalar, afişlemeler, eylemler, pankartlar… Hepsinin rengine renk eklendi, hepsinin sözü, sesi değişti. Kaos’un çığlığı sistemin gizli perdesini yırttı, yırtmaya devam ediyor.
 
Heteroseksizme Karşı Çığlıkla Sen de Sesini Yükselt!
 
Bu yıl yine alanlardayız. 14 Eylül (4+4+4 Karşıtı Miting) 6 Kasım (Yök Karşıtı Gün), 20 Kasım (Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü) 25 Kasım (Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü) 8 Mart (Dünya Kadınlar Günü) 1 Mayıs, 17 Mayıs (Homofobi Karşıtı Gün) ve dahasında meydanlarda verdiğimiz mücadelede sen de bizlere ol. 94’de çıktığımız bu yolda sen de “biz” ol, “yoldaş” ol.
 
Sokak eylemlerimizi planlamak, homofobi ve transfobiye karşı mücadeleyi güçlendirmek için gelin 10 Eylül Pazartesi günü saat 18:00’de Kaos Kültür Merkezinde hep birlikte konuşalım. Çığlığı büyütmenin yollarını arayalım.
 
Toplantı Tarihi: 10 Eylül Pazartesi, 18:00
Yer: Kaos Kültür Merkezi
Adres: GMK. Bulvarı 29/12 Demirtepe, Kızılay, Ankara
 
Kaos GL Derneği