1. ENGLISH
Haberler > Tuğrul Erbaydar ile "Cinsel Haklar" Yarın Queer Çalışmaları Dersinde

Tuğrul Erbaydar ile "Cinsel Haklar" Yarın Queer Çalışmaları Dersinde

5 Mart 2013
Queer Çalışmaları’nın Mart programının ilk dersinde, Doç. Dr. Tuğrul Erbaydar ile “Cinsel Haklar” işlenecek
 
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) Konferans Salonunda (Cebeci Kampüsü) yapılacak ders,Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Bölümünden Doç. Dr. Tuğrul Erbaydar’ın katılımıyla gerçekleşecek.
 
Her hafta konuk öğretim üyelerince işlenen Queer Çalışmaları Dersinin dördüncüsü, 5 Mart Salı günü, saat 17:00’de başlayacak. Üç saatlik ders herkesin katılımına açık.  
 
Kaos GL tarafından Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Yüksek Lisans Programı kapsamında bu yıl başlatılan Queer Çalışmaları Dersi, Doç. Dr. Betül Yarar’ın yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor.
Queer Çalışmaları Dersi Mart Programı
 
5 Mart 2013, Salı,Saat 17:00- 20:00, Cinsel Haklar, Tuğrul Erbaydar
 
12 Mart 2013, Saat 17:00- 20:00, Eğitim Ortamının Heteronormatif Yapısının LGBT’lere Yansımaları- Yasemin Şafak; Heteroseksüel Toplumlaştırma Aracı Olarak Eğitim, Remzi Altunpolat
 
16-17 Mart 2013, Cumartesi - Pazar, II. Uluslararası Feminist Forum, Kaos GL ve Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Ahmet Taner Kışlalı Sanat Merkezi
 
19 Mart 2013, Salı, Saat 17:00- 20:00,  Queer Teori ve Sanat, Erinç Seymen
 
26 Mart 2013, Salı, Saat 17:00- 20:00, Gruplararası Bir Ayrımcılık İdeolojisi Olarak Homofobi, Prof. Melek Göregenli   
 
Her hafta konuk öğretim üyelerince işlenen Queer Çalışmaları Dersinin üçüncüsü, Şubat programının son dersi olarak (26 Şubat Salı) Murat Cömert’in katılımıyla gerçekleşti.
 
ODTÜ Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde Araştırma Görevlisi Murat Cömert, Eşcinsel Arzuyu Adlandırma ve Sınıflandırmaya Tarihsel Bir Bakış başlıklı dersinde, “Lanetli Livatacı”“Hastalıklı Homoseksüel”“Gururlu Gey”“Kararsız Kvir/Kuir/Q”nün seyrini ele aldı.