1. ENGLISH
Haberler > Homofobi Karşıtı Hafta’da İzmir’de İki Etkinlik

Homofobi Karşıtı Hafta’da İzmir’de İki Etkinlik

13 Mayıs 2013
Uluslararası Homofobi Karşıtı Hafta kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Demet Yanardağ’ın katımıyla film gösterimi; CHP’den Toprak ve Erdemir’in katımıyla panel yapılacak.
 
Homofobi Karşıtı Hafta kapsamında ilk etkinliği Medya Kulübü ve Eşit Platform Kulübü, 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü, saat 17:30’da film gösterimiyle yapacak.
 
Yönetmenliğini Zeynep Oral’ın üstlendiği 49. Altın Portakal Film Festivali En İyi İlk Belgesel Film Ödülü alan “Ben, Sen, O...” adlı filmin gösterimi İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde M01 salonunda gerçekleştirilecek.

Gösterimin ardından filmin oyuncusu, trans-aktivist Demet Yanardağ ile bir söyleşi olacak.
 
“Nefret Suçları, Homofobi ve Çoğulculuk” paneli
 
Uluslararası Homofobi Karşıtı Hafta kapsamında İzmir’de yapılacak ikinci etkinlik ise “Nefret Suçları, Homofobi ve Çoğulculuk” paneli olacak.
 
İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün evsahipliğinde EKOKAM (Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi) ve Kaos GL’nin katkılarıyla gerçekleştirilen panel, 22 Mayıs’ta saat 14:30’da başlayacak.
 
CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Binnaz Toprak ile CHP Bursa Milletvekili Doç. Dr. Aykan Erdemir’in konuşmacı olarak katılacakları panel İzmir Ekonomi Üniversitesi M Blok’ta (MO1) yapılacak.