1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL, İrlanda’nın LGBT Gençlik Konferansı’nda

Kaos GL, İrlanda’nın LGBT Gençlik Konferansı’nda

13 Haziran 2013
Kaos GL Yönetim Kurulu üyesi Nevin Öztop, LGBT öğrenciler, alanda çalışan öğretmenler ve gençlerin Türkiye’de 2 haftadır süren eylemlerdeki rolüne dair konuşacak.
 
İrlandalı BeLonG To örgütü, “LGBT Gençler ve Sosyal Alana Dâhil Olma” başlıklı uluslararası konferansa evsahipliği yapacak. Konferans, 16-17 Haziran tarihlerinde başkent Dublin’de gerçekleşecek.
 
“Yerel LGBT Hareketi Biraraya Geliyor” Forumu
BeLonG To Yönetim Kurulu Başkanı Michael Barron’un moderasyonunda, 16 Haziran akşamı İrlandalı LGBT örgütleri bir araya gelecek. Bu yerel foruma, aynı zamanda ABD, Makedonya, Türkiye ve Litvanya’dan LGBT aktivistler katılacak.
 
Kaos GL Yönetim Kurulu’ndan Nevin Öztop, konuşmasında Kaos GL’nin Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma çerçevesinde yaptığı üniversite buluşmaları, öğrenci örgütlenmeleri ile yürütülen ilişki ve çalışmalar, kampüslerde LGBT örgütlenmelerinin yaşadığı zorluklar ve kaosgl.org gibi LGBT sitelerin çeşitli kampüslerde sansürlenmesi, eğitimciler, eğitim sendikacıları ve rehber öğretmenler ile yürütülen çalışmalar ve Türkiye’nin son zamanlarda içinden geçtiği eylemlerin gençler için ne anlama geldiğine yer verecek.
 
Yer ve zaman: 16 Haziran, 2013, 18:30 /Smock Alley Tiyatro Salonu
 
 
17 Haziran, Ana Programa Ev Sahipliği Yapıyor!
“LGBT Gençler ve Sosyal Alana Dâhil Olma” Konferansı, İrlanda Çocuk ve Gençlik İşleri Bakanı Frances Fitzgerald’ın açılış konuşmasıyla başlayacak.
 
Açılış panelinin konuşmacıları aşağıdaki gibi olacak:
 
Moderasyon:  Michael Barron, BeLonG To Yönetim Kurulu Başkanı, İrlanda
Phil Prendergast, Avrupa Parlamentosu LGBT Hakları Grubu
Geoffrey Shannon, Çocukların Korunması Özel Raportörü; Avrupa Aile Yasası İrlanda Uzmanı; İrlanda Çocuk Edinme Departmanı Başkanı, İrlanda
Eliza Byard, Gey, Lezbiyen & Heteroseksüel Eğitim Ağı(GLSEN) Yönetim Kurulu, ABD Nevin Öztop, Kaos GL Yönetim Kurulu, Türkiye
 
Yerel ve uluslararası LGBT aktivistlerinin katılımı ile, günün panellerinin geri kalanı şu temalar üzerinden gerçekleştirilecek:
 
“Genç LGBT Toplumu”, “Avrupa Bağlamında Genç LGBT’ler”, “Eğitim”, “Gençler Arasında İşsizlik”, “Katılım ve Haklar”, “Gençler İçin Hizmetler – Gençler İçin Hizmete Erişimin Kolaylığı ve Hizmetin Kalitesi” ve “LGBT Gençleri ve Sosyal Alana Dâhil Olmaları için Avrupa Politikaları ve Girişimleri”.