1. ENGLISH
Haberler > Ayrımcılığa Karşı Dersler Başladı

Ayrımcılığa Karşı Dersler Başladı

12 Kasım 2013
Kaos GL “Ayrımcılığa Karşı Dersler”in açılışını Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü “Toplumsal Cinsiyet ve Sosyal Hizmet” dersi ile yapıyor
 
Kaos GL Danışma Kurulu Üyesi Sema Buz’un dersi bugün 13:00’te başlıyor. Kaos GL’nin konuk olacağı ders kapsamında, toplumsal cinsiyet ve LGBT kavramları tartışılacak.
 
Kaos GL Derneği, “Ayrımcılığa Karşı Dersler” programı ile Ankara’daki bütün üniversitelerde farklı derslere katılmayı ve LGBT’lerin sorunlarını tartışmayı hedefliyor.
 
Ankara’da farklı üniversitelerin, eğitim bilimleri, sosyoloji, kamu yönetimi, siyasal bilgiler, uluslararası ilişkiler, iletişim, kadın çalışmaları, sosyal hizmet, psikoloji, psikolojik rehber danışmanlık, tıp ve sağlık bilimleri gibi alanlarında farklı derslere konuk olarak LGBT’lerin sorunlarını görünür kılmaya çalışan Kaos GL Derneği tarafından akademisyen ve öğrencilere çağrı yapıldı.
 
Akademisyen ve öğrencilerden gelecek davetleri değerlendirecek olan Kaos GL, derslerin alanı ve kapsamı üzerinden cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığı ile LGBT konularının tartışılmasına katkı sunacak.
 
Ayrımcılığa Karşı Dersler
LGBT alanında çalışmak isteyen öğrenci ve akademisyenlerle işbirliğine açık olan Dernek, “Ayrımcılığa Karşı Dersler” programı kapsamında davet bekliyor: egitim@kaosgl.org