1. ENGLISH
Haberler > Baskı Karşıtı Sosyal Hizmet Dersindeydik

Baskı Karşıtı Sosyal Hizmet Dersindeydik

20 Mart 2014

Derneğimizin yürüttüğü Ayrımcılığa Karşı Dersler programının Salı günkü durağı Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü oldu.

 

Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Birimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünde Emrah Kırımsoy’un Baskı Karşıtı Sosyal Hizmet dersine Kaos GL Derneğinden Melahat D. ve Evren E. Çakmak konuk oldu.

 

Kaos GL derste sosyal hizmete eleştirel yaklaşımları; LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) çocuk, tutsak ve mültecilere yönelik hizmet mekanizmalarını ve Kaos GL’nin neden aynı zamanda bir sosyal hizmet kurumu olduğunu anlattı. Daha sonra vaka örnekleri üzerinden bir grup çalışması yaptı.

 

Ayrımcılığa Karşı Dersler
Kaos GL “Ayrımcılığa Karşı Dersler” programı ile Ankara’daki bütün üniversitelerde farklı derslere katılmayı ve LGBT’lerin sorunlarını tartışmayı hedefliyor.

 

Ankara’da farklı üniversitelerin, eğitim bilimleri, sosyoloji, kamu yönetimi, siyasal bilgiler, uluslararası ilişkiler, iletişim, kadın çalışmaları, sosyal hizmet, psikoloji, psikolojik rehber danışmanlık, tıp ve sağlık bilimleri gibi alanlarında farklı derslere konuk olarak LGBT’lerin sorunlarını görünür kılmaya çalışan Kaos GL Derneği tarafından akademisyen ve öğrencilere çağrı yapıldı.

 

Akademisyen ve öğrencilerden gelecek davetleri değerlendirecek olan Kaos GL, derslerin alanı ve kapsamı üzerinden cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığı ile LGBT konularının tartışılmasına katkı sunacak.

 

LGBT alanında çalışmak isteyen öğrenci ve akademisyenlerle işbirliğine açık olan dernek, “Ayrımcılığa Karşı Dersler” programı kapsamında davet bekliyor: egitim@kaosgl.org