1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL artık et yemiyor!

Kaos GL artık et yemiyor!

9 Aralık 2014
Heteroseksizmin diğer tüm iktidar mekanizmaları ile birlikte hareket ettiğini savunan Kaos GL Derneği, bundan sonra yaptığı hiçbir etkinlikte et yememeyi, insan dışı hayvanlar üzerine kurulmuş sömürü sistemine karşı durmayı, ürettiği politika ve faaliyetlerde türcülük karşıtı sergilediği duruşunu bir adım öteye taşımayı deklare etti.
 
Heteroseksizme karşı yürüttüğü mücadelede milliyetçiliğe, militarizme, yaş ayrımcılığına, hiyerarşiye ve cinsiyetçiliğe karşı, şiddet karşıtı bir hat inşa etmek için çalışan Kaos GL, “Bu algıyı devamlı yükseltmeye ve geliştirmeyi hedefledik, şimdi sıra insan türünün dışında da birlikte özgürleşmekte. Artık et yemiyoruz!” dedi.
 
Kaos GL Derneği bugünden itibaren;
*Düzenleyeceği hiçbir etkinlikte bundan sonra et tüketmeyecek.
*Hibe, bağış ve destek yolu ile gelen hiçbir kaynağı et harcamalarında kullanmayacak.
*Türcülük karşıtlığını ilke ve değerlerinin bir parçası haline getirecek, ürettiği politikalarda bu ilkesine de sadık kalacak.
*İç ve dış mekanizmalarında türcülüğü diğer ayrımcılık türleri ile eşit şekilde değerlendirip gerekli prosedürleri işletecek.
*Basılı veya basılı olmayan tüm materyallerinde bu ayrımcılığı da özendirici, teşvik edici veya meşru gösteren hiçbir içeriği kullanmayacak.