1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL’den bulgulama toplantısı

Kaos GL’den bulgulama toplantısı

9 Aralık 2014
LGBT hak sahiplerinin LGBT hareketi ve Kaos GL politikalarına bakış, öneri ve yorumlarının toplandığı bulgulama toplantısının ilki Ankara’da yapıldı.
 
18 Ekim Cumartesi yapılan toplantı sivil toplumun diğer demokratik güçler arasındaki yeri ve Kaos GL’nin ana hatları ile strateji, politika, faaliyet ve işleyişi hakkında bilgi ile başladı. İlk oturumu oluşturan bu sunumun ardından toplantı belirlenmiş bazı sorular üzerinden Kaos GL’nin dışarıdan nasıl göründüğünün katımcılar tarafından tariflenmesi ile devam etti.
 
Toplantıda Kaos GL’nin strateji ve politikalarında daha kapsayıcı ve hak sahiplerinin katılımını daha fazla arttırmaya yönelik öneriler konuşuldu. Kaos GL’nin faaliyetlerinde sonraki dönemlerde daraltılması veya genişletilmesi gereken noktalar belirlendi.
 
Kaos GL, hak sahiplerinin katılımını ve politikalarının belirlenmesindeki demokratik katsayının artması için bulgulama toplantıları yapmaya devam edecek. Bu dönem çeşitli odak gruplar ile devam edecek olan toplantılar ayrıca kolay erişimi sağlamak için internet üzerinden de uygulanabilir hale getirilecek.
 

LGBT hareketinin hayatınıza etki ettiğini ve etmediğini düşünüyorsanız, yapılanlara bir de ben göz atayım diyorsanızdernek@kaosgldernegi.org adresine öz geçmişiniz ile başvurabilirsiniz.