1. ENGLISH
Haberler > Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Aydın’da başladı!

Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Aydın’da başladı!

9 Ocak 2015
Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Doç. Dr. Osman Elbek’in LGBT intiharlarına ilişkin konuşması ve “Benim Çocuğum” film gösterimi ile başladı.
 
Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar 2015’te yola Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile çıktı.
 
7 Aralık Çarşamba günü Aydın, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp, Kültür Sanat Dersi kapsamında 2015’in ilk buluşması gerçekleşti. Üniversite konferans salonunda gerçekleşen etkinliği öğrenciler, akademisyenler, sağlık emekçileri ağırlıklı olmak üzere 300’e yakın katılımcı izledi.
 
Etkinlik Kaos GL Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Osman Elbek’in LGBT intiharlarına ilişkin doktorların misyonu üzerinde yaptığı konuşma ve geçtiğimiz günlerde intihar eden Eylül Cansın’ın veda videosu ile başladı. ArdındanBenim Çocuğum film gösterimine geçildi.
 
Gösterimin ardından ikinci oturumda LİSTAG ailelerinden Sema ve Nilgün ile Kaos GL Derneğinden Evren E. Çakmak ailelerin ve çocukların gözünden LGBT hak mücadelesini konuştu. Oturum soru-cevap kısmının arından son buldu.
 
Kaos GL Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar ve Küçük Hibe Fonu için başvurularınızı bekliyor
 
Geçtiğimiz yıl 37 ilde etkinlik yapan Kaos GL bu yıl da yerel buluşmalar için yola çıktı. Yerellerden gelen birlikte çalışma, heteroseksizm karşıtı hattı birlikte genişletme talepleri ile örülen bu ağlar sizin şehrinize de gelmek istiyor. Kampüsünüzde, şehrinizde birlikte etkinlik yapmak isterseniz Kaos GL ile iletişim kurabilirsiniz.
 
Bu yıl bu hattı genişletmek için yeni bir yol daha var. Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu’ndan yararlanarak Buluşma’yı kendi şehrinize taşıyabilirsiniz. 20 şehre verilecek olan hibe LGBT odaklı ittifaklara öncelik tanıyacak ve bu ittifakların oluşmasını da hedefleyecek. 1000 TL üst limitli hibe başvurularınızıbilgi@kaosgldernegi.org adresine yollayabilirsiniz.