1. ENGLISH
Haberler > Kaos GL Adıyaman’da sosyal hizmet uzmanlarıyla buluştu

Kaos GL Adıyaman’da sosyal hizmet uzmanlarıyla buluştu

3 Mayıs 2016

Kaos GL, Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar kapsamında Adıyaman’da sosyal hizmet uzman ve öğrencileriyle buluştu.

Kaos GL, Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar kapsamında 29 Nisan’da Adıyaman Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümü öğrencileri ve Adıyaman ilinde çalışan uzmanlar ile buluştu.

Adıyaman Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Araştırma Görevlisi Mustafa Altıntop’un katkısıyla yapılan etkinlikte ayrımcılık, heteroseksizm, homofobi ve transfobi tartışıldı.

Otuzdan fazla kişinin katıldığı etkinlik Adıyaman KESK binasında yapıldı.

Kaos GL Derneği Sosyal Hizmet Çalışma Grubu’ndan Tarık Şimşek ve Seçin Tuncel LGBTİ Kavramlar üzerine sunum gerçekleştirdi. LGBTİ’lerin sosyal hizmet alanında yaşadıkları sorunlar ve örnek vakalar anlatıldı. Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı yapılabilecek uygulamalar tartışıldı. 

Katılan uzmanlar LGBTİ ve normlara uymayan çocuklarla karşılaştıklarını anlattı. Ergenlik sürecinde çocukların görünür olmak istediklerini, bu süreçte bu görünürlüğe destek verip vermemelerinin çocuklar üzerinde nasıl bir etki yaratacağı son oturumda tartışıldı.

*Bu etkinlik, Homofobiye Karşı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu kapsamında İsveç Kalkınma Fonu (SİDA), Norveç Büyükelçiliği, Rainbow Solidarité destekleriyle gerçekleştirilmiştir.